In Dorpshuis De Kwaker in Westzaan is vanaf januari weer keramiekles. En niet zomaar keramiekles. Professioneel keramiekdocent Giuseppe Cipressi (49), die sinds een jaar in Westzaan woont, wil zijn lessen een Italiaans tintje geven. ‘Alleen les is zo kaal, ik vind het leuk als mensen ook gezellig een glas drinken met een Italiaans hapje’, vindt hij.
Cipressi kreeg zijn opleiding in Sicilië, een eiland dat bekend staat om z’n keramiek. In Caltagirone, waar hij vandaan komt, is een eeuwenoud centrum voor keramiek. Hij kreeg daar zijn opleiding, maar beperkte zich niet tot borden en vazen. ‘Ik ging ook vaak kijken bij de textiel- en schilderafdeling van de academie’, vertelt hij, ‘want ik kon goed tekenen.’ In Rome sloeg hij later dan ook een andere weg in en daar deed hij een aanvullende opleiding in cartoontekenen en het maken van tekenfilms.
Inmiddels is Cipressi ruim 25 jaar in Nederland en spreekt hij goed Nederlands. Hij heeft onder meer opdrachten op het gebied van decorontwerp en -uitvoering, filmdraaiboeken, muurschilderingen en het maken van grote objecten. Keramiek blijft zijn grote passie: ‘Ik heb altijd groot blok klei in huis’, lacht hij.
De keramiekdocent vindt het erg leuk om weer terug te keren naar zijn oorspronkelijke vak: keramiekdocent. De lessen zijn voor iedereen, er zijn geen toegangseisen. De cursisten leren een concept maken samen met Giuseppe en bepalen de afmetingen en de manier waarop ze hun werk willen gaan maken. Daarna begeleidt hij de uitvoering natuurlijk en leert hij hoe het gepresenteerd kan worden. In De Kwaker is een keramiekoven, dus er is ook een mogelijkheid om te glazuren.
De lessen zijn op dinsdagavondavond van 19.30 tot 21.30 uur. Verdere informatie en aanmelding: cipressig@gmail.com