Arie Lems lezing over Oekraïne

Wanneer

zo 28-09-2025    
14:00 - 16:00

Waar

Buurthuis De Vuister
Molenwerf 158, Koog aan de Zaan, 1541 WR

Evenement type

Wordt Oekraïne vermalen in het machtsspel tussen Trump en Poetin?  Of weten de Europese landen een voet tussen de deur te houden? De oorlog in Oekraïne duurt nu al meer dan tien jaar, verhevigd door de inval van 2022. Waar komt dat Russische idee vandaan dat Oekraïne eigenlijk bij Rusland hoort? Wat zijn de historische oorzaken van het conflict? En wat klopt er van de verhalen dat Oekraïners het nazisme zouden hebben gesteund? In deze lezing zet Hans Luiten voor u het verhaal nog eens op een rij. Een lezing over kozakken en kampen, Vladmir en Volodymyr, Catherina de Grote en de Krim. En met natuurlijk de vraag: waar gaat dit op uitdraaien

 

Von kookt weer
Het was vroeger een begrip: de Keuken van Von op de Zuiddijk in Zaandam. Daar is Yvonne Kelatow mee gestopt, maar zij wil graag nog een keer lekker Indisch koken voor ons fonds. Graag VOORAF inschrijven via info@arielemsfonds.nl.

Het Arie Lems-fonds wil initiatieven in de Zaanstreek financieel steunen. Regelmatig selecteert de Arie Lems commissie van de PvdA een project of activiteit op één van de terreinen Wonen, Werken, Cultuur, Sociaal en Duurzaamheid. Daarvoor wordt vervolgens geld ingezameld om de uitvoering mogelijk te maken en worden bijzondere activiteiten uitgevoerd om geld in te zamelen, afhankelijk van het gekozen doel. In aanmerking komen initiatieven op de genoemde terreinen die een financieel steuntje in de rug kunnen gebruiken en die in de geest van de oud burgemeester van Zaanstad (1979-1988) Arie Lems passen. Belangrijke termen daarbij zijn: verbindend, overbruggen van tegenstellingen, de dialoog benutten, geen onderscheid tussen rangen en standen, idealistisch, bewust van de omgeving.

 

Dag/Tijd Lezing: zondag 28 september, 14.00 – 16.00 uur
Diner: zondag 26 oktober, 17.00 – 20.00 uur
Locatie Grote Zaal
Kosten Lezing: € 12,50
Diner: € 20
Contact info@arielemsfonds.nl
Inschrijven

via e-mailadres bij Contact