Het zoeken naar informatie over de geschiedenis van uw huis is soms ingewikkeld en tijdrovend. Daarom verzorgt Sander Wegereef van Historio dit najaar in samenwerking met Gemeentearchief Zaanstad een cursus historisch huizenonderzoek.
In 5 lessen van 2 uur leert u zoeken naar de bouwgeschiedenis, de bewoningsgeschiedenis en de eigendomsgeschiedenis van een pand. U maakt daarbij onder meer kennis met het zoeken in de registers van het Kadaster, de bouwvergunningen en de historische foto’s en kaarten van het Gemeentearchief.
Tijdens de cursus gaat u vooral ook zélf aan de slag met uw eigen onderzoek naar de geschiedenis van een vooraf gekozen pand of perceel in de Zaanstreek. De laatste les sluiten we af met een rondleiding in het depot van het Gemeentearchief.
De cursus start op maandagavond 8 september en kost € 90,-. Aanmelden kan per mail via info@historio.nl.