In het Natuurmuseum, E. Heimans, Thijssestraat, kraakt het zondag 9 maart aan alle kanten…. Vrijwilligers van geologievereniging Amathysta zijn dan vanaf 11.00 uur present om dat in goede (of: geode?) banen te leiden.

Onder hun begeleiding worden er geodes gekraakt. Geodes zijn stenen bollen van miljoenen jaren oud. Ze zijn natuurlijk gevormd en komen uit Mexico, Brazilië en Marokko. Hun binnenste kan prachtige kristallen bevatten.
De activiteit vindt plaats in het leslokaal van Natuurmuseum Heimans en begint om 11.00 uur. De activiteit kost € 3,50 per stuk (dit is exclusief museumentree). Voor of na het geodes kraken kun je onze wisselexpositie Waterwerkers bezoeken. Hierin leer je alles over het belang van water, en hoe je er op een verantwoorde wijze mee omgaat (toegang museum: 4 euro voor kinderen vanaf 3 jaar, gratis voor volwassen begeleiders én Vrienden van het ZNMC).