Voor de nieuwe speelweek vanaf do 6 t/m wo 12 februari gaan de volgende titels in landelijke première: The Brutalist, Miséricorde, Julie zwijgt, Merckx, Kinderfilm Woezel & Pip op avontuur in de tovertuin. En als specials: Best of IDFA on Tour 2025, High Mimosa met voorpremière Maria, FabrieksKlassieker: Belle de Jour.
Volgende week: The Royal Opera House & Ballet – Assepoester, Cheesy Valentine. Binnenkort: Music & Movie Night – Bob Dylan met A Complete Unknown.
Merckx
Vijf Rondes van Frankrijk, vijf Giro’s, drie WK’s, een Vuelta, een legendarisch werelduurrecord in Mexico en een heleboel klassiekers: tussen 1967 en 1975 won Eddy Merckx alles wat er te winnen viel, en hadden zijn con- currenten het nakijken. In minder dan een decennium groeide hij uit tot het ultieme icoon van de wielersport, bijgenaamd ‘de kannibaal’. Maar hoe meer hij won, hoe meer de bewondering omsloeg in verdeeldheid. Hoe blijf je fietsen als adoratie plaatsmaakt voor haat?
De documentaire Merckx leent zich perfect als eindstop van een mooie wielertour door de Zaanstreek. Kom je met een wielerploeg naar De Fabriek? Haal dan hier een 5- rittenkaart voor € 1,50 korting op jouw toegangskaartje. Bon route!
Herdenking Walraven van Hall: Bankier van het verzet
Als bankier Walraven van Hall in de Tweede Wereldoorlog wordt gevraagd of hij zijn financiële contacten voor het verzet wil inzetten, aarzelt hij niet lang. Samen met zijn broer, Gijs van Hall, bedenkt hij een riskante constructie om grote leningen af te sluiten waarmee het verzet gefinancierd kan worden. Als ook dat niet genoeg is bedenken de broers de grootste bankfraude uit de Nederlandse geschiedenis.
Op 12 februari 2025 is het 80 jaar geleden dat Walraven van Hall werd vermoord door de nazi’s. Bij de plek waar Walraven woonde vindt een korte herdenking plaats. Op deze herdenkingsdag vertonen we eenmalig de Nederlandse speelfilm Bankier van het verzet, geïnspireerd op het leven van Van Hall.
Donderdag 06 februari
· 14:50 FabrieksKlassieker: Mulholland Drive Vrijdag 07 februari · 13:00 De Fabriek Filmclub 2024/2025 · 13:40 L’histoire de Souleymane · 19:00 FabrieksKlassieker: Belle de jour Zaterdag 08 februari · 12:30 Best of IDFA on Tour 2025 · 21:20 FabrieksKlassieker: Eraserhead Zondag 09 februari · 14:00 Woezel & Pip op Avontuur in de Tovertuin |
Maandag 10 februari
Dinsdag 11 februari · 20:10 FabrieksKlassieker: Belle de jour Woensdag 12 februari · 14:50 Herdenking Walraven van Hall: Bankier van het verzet |